KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15445043
nr 1544 5043
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
"Stockholmsmotiv". Signerad, daterad -34. Blandteknik, bildmått: 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 maj 2023
kl 19:19:44
100 kr
150 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin